„Zawsze w górę” – recenzja książki o prof. Wacławie Szybalskim

16 lipca, 2021 /
W najnowszym  numerze kwartalnika Cracovia Leopolis ukazała się recenzja książki „Profesor Wacław Szybalski. O Lwowie, genach, istocie życia i noblistach” (s.21) napisanej przez Jarosława Abramowa-Newerlego a wydanej przez wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego i Fundację Profesora Wacława Szybalskiego.
„Jako naukowiec – genialny; człowiek, który w pełni wykorzystał swój talent, niezwykle przedsiębiorczy, nie tylko wielki uczony, ale też świetny organizator nauki. Naukowy pedant, który nie tracił czasu, miał zaplanowaną każdą minutę. Odpowiedzialny, opiekuńczy, przewodził i skupiał wokół siebie innych kolegów, miał wielu przyjaciół, szybko zdobywał autorytet, zdecydowany, silny, ale bardzo spokojny. Człowiek pięknego umysłu, oddany Ojczyźnie, ludziom, sprawom, a zawsze najważniejszy był Lwów”. -napisała autorka recenzji Anna Stengl.
Zachęcamy do przeczytania recenzji oraz oczywiście do lektury książki o prof. Wacławie Szybalskim., która dostępna jest zarówno w jerzyku polskim, jak i angielskim.